MEZOTERAPIA – głęboka rewitalizacja skóry – ABY ZATRZYMAĆ CZAS

W trakcie procesu starzenia dochodzi do postępujących zmian w naszej skórze, a co za tym idzie, zmniejszenia liczby fibroblastów, ilości kolagenu i włókien elastylowych oraz naturalnie występującego kwasu hialuronowego. W konsekwencji tych zmian naskórek i skóra właściwa ulegają ścieńczeniu i odwodnieniu, czego konsekwencją jest początkowo powstawanie drobnych zmarszczek, a następnie dalej idące zmiany powodujące powstawanie obwisłości, utratę elastyczności i odwodnienie skóry.

Głęboka rewitalizacja skóry przy użyciu zabiegów mezoterapii (czyli wprowadzania do skóry substancji rewitalizujących przy pomocy cieniutkiej igły) ma za zadanie poprawę i odnowienie konsystencji skóry (twarzy, dekoltu, rąk) w celu jej przebudowy (pobudzenia fibroblastów do produkcji własnego kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów) oraz przywrócenia odpowiedniego nawodnienia. Jak wiadomo skóra odwodniona wygląda starzej.

Wśród substancji stosowanych do mezoterapii najczęściej używany jest krótkołańcuchowy kwas hialuronowy (HA) oraz polinukleotydy, a także substancje (tzw. koktajle) zawierające kompleksy witamin, enzymów, mikroelementów i (zupełna nowość!) stymulujących peptydów biomimetycznych.

Zabiegi mezoterapii zalecane są zarówno u osób z pierwszymi oznakami starzenia, jak i u pacjentów w starszym wieku. Powodują przebudowę i poprawę jakości skóry oraz spowalniają naturalne procesy związane z wiekiem. Jest to swego rodzaju inwestycja w naszą skórę. Zaleca się kilkukrotne wykonanie zabiegu rewitalizującego. Trzech zabiegów z przerwami około miesiąca, a następnie jednego zabiegu podtrzymującego, po okresie około sześciu miesięcy.

Jak wszystkie zabiegi medycyny estetycznej wykonywane przy użyciu cieniutkiej igły, mezoterapia może być nieco bolesna, dlatego przed zabiegiem stosuje się krem znieczulający EMLA.

Wskazania do mezoterapii:

– zmarszczki, odwodnienie, utrata elastyczności skóry,
– cellulitis, rozstępy skórne (naprzemiennie z peelingiem skóry),
– zapobieganie wypadaniu włosów,
– trudno gojące się rany,
– w zabiegach o typie mezobotox,
– wprzypadku obecnych przebarwień skóry,
– przeciwko obrzękom pod oczami,
– w celu likwidacji oznak zmęczenia (cieni pod oczami),
– jako zabiegi napinająco-liftingujące,
– w zabiegach Hydrobalans – głęboko nawilżających skórę.

flebologia_icon sprawdź również
zabiegi małoinwazyjne