Wypełniacze są substancjami na bazie stabilizowanego kwasu hialuronowego, które, podawane do skóry, likwidują utrwalone zmarszczki. Przy użyciu tych substancji można także wykonywać modelowanie wybranych okolic twarzy, ponieważ nierzadko przyczyną powstawania bruzd i zmarszczek jest zanik tkanki podskórnej. W takich przypadkach głębokie podawanie wypełniaczy przywraca młodzieńczy wygląd.

Jako materiały wypełniające wykorzystuje się plastyczne substancje o konsystencji żelu. Trwałość preparatu oceniana jest na około 1 rok (w tym czasie materiał ulega całkowitemu rozłożeniu, dodatkowo odżywiając i nawilżając skórę). Wypełniacze stosuje się po 35-40 roku życia. Najczęściej przeprowadza się zabiegi wypełniania bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek pionowych czoła, zmarszczek palacza wokół ust. Przy użyciu wypełniaczy modeluje się i powiększa usta, co nadaje twarzy odmłodzony i bardziej zmysłowy wygląd.

U wielu kobiet korzystny efekt uzyskuje się wykonując zabieg wolumetryczny, podkreślający kości policzkowe i odbudowujący wypukłość policzków. Podawanie kwasu hialuronowego w okolicę doliny łez likwiduje oznaki zmęczenia i odejmuje lat.

Jako miejscowe znieczulenie przed zabiegiem nakłada się krem znieczulający EMLA. Przy powiększaniu ust możliwe jest wykonanie znieczulenia stomatologicznego. Obecnie preparaty wypełniające zawierają w swoim składzie środki znieczulając, które szybko znoszą wszystkie przykre dolegliwości.

Wskazania do zastosowania stabilizowanego kwasu hialuronowego:

– zmarszczki, bruzdy nosowo-wargowe, linie marionetki, zmarszczki pionowe czoła, zmarszczki palacza wokół ust
– modelowanie ust
– uzupełnianie ubytków tkanki podskórnej na twarzy: modelowanie kości policzkowych, doliny łez
– niechirurgiczny lifting twarzy

flebologia_icon sprawdź również
Protoklogia – SECCA